Czy przesyłki kurierskie są pewne?

Pewne przesyłki kurierskie

Coraz większa liczba osób oraz sklepów internetowych decyduje się na korzystanie z usług kurierskich. Wiele ludzi twierdzi, że w znacznym stopniu wygrywają one z usługami poczty tradycyjnej. Jednak czy są naprawdę bezpieczne? Czy nie należy obawiać się, że nadawana przesyłka zaginie lub ulegnie zniszczeniu? Jest to na pewno nadal kwestia sporna, a sporo klientów ma na ten temat podzielone opinie.

Czy często dochodzi do zagubienia przesyłki?

Każdy, kto nadaje paczkę wymaga od firmy kurierskiej, aby na pewno dotarła do finalnego odbiory. Jest to szczególnie ważne w przypadku sklepów internetowych, które wysyłają towar do własnych klientów, często dopiero po zaksięgowaniu wpłaty. Chociaż zarówno osoby prywatne, jak i firmy prowadzące działalność internetową powierzając wysyłaną paczkę kurierowi ufają mu i liczą na jej najlepszą opiekę. Dobra firma kurierska powinna ciągle doskonalić swoje usługi tak, aby były w pełni bezpieczne. Należy jednak zauważyć ze z roku na rok przypadków zagubienia paczki jest coraz mniej. Jest to przede wszystkim zasługa ciągle rozwijanego monitoringu jakiemu poddawane są przesyłki kurierskie.

Firmy kurierskie wraz z postępem technologii poszerzają opcje za pomocą których ich klienci mogą sprawdzać, gdzie w danym momencie ich paczka się znajduje. Kiedyś były to tylko połączenia telefoniczne, wiadomości SMS lub wiadomości e-mail. Teraz wszystkie te opcje są powiększone o wszelkiego rodzaju aplikacje na telefony komórkowe lub portale internetowe. Za ich pomocą w prosty sposób można sprawdzić gdzie w danym momencie znajduje się wysyłka. Jest to opcja niezwykle przydatna, ponieważ oprócz tego, że paczki są bezpieczniejsze, klient może także wiedzieć kiedy spodziewać się danej przesyłki.

W tym dziale  TOP 5 niezbędnych artykułów do pracy przy biurku

Kurier przesyłki kurierskie

Czy należy obawiać się, że paczka ulegnie zniszczeniu?

W tym przypadku nie jest to zależne wyłącznie od kuriera. Ponieważ, aby paczka dotarła do odbiory w nienaruszonym stanie powinna być po pierwsze dobrze potraktowana przez kuriera, a po drugie bezpiecznie zapakowana przed wysyłającego. Często słyszy się, że przesyłki kurierskie dotarły do odbiorcy zniszczone. Jeżeli jest to ewidentnie wina firmy kurierskiej, ponieważ paczka była dobrze zabezpieczona przez klienta – może on domagać się odszkodowania. Wówczas pewnym jest, że kurier nienależycie się z nią obchodził. Jeżeli jednak zniszczenie wysyłki wynika ze złego jej zapakowania – jest to wina nadawcy.

Bezpieczne zapakowanie przesyłki ma ogromne znaczenie, szczególnie w przypadku przewożenia przedmiotów kruchych, szklanych lub takich które mogą się podczas transportu odkształcić. Wówczas zaleca się użycie folii bąbelkowej, która skutecznie ochroni delikatny przedmiot. Można dodatkowo zabezpieczyć paczkę gąbką. Taką przesyłkę należy jeszcze raz spakować w taki sposób, jak robi się to w przypadku normalnych przedmiotów. Dobrym rozwiązaniem będzie również naklejenie kartki z napisem np. „NIE RZUCAĆ”, dzięki czemu kurier będzie wiedział, że powinien na tą wysyłkę szczególnie uważać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *