Co to jest kredyt rodzinny? Wyjaśniamy

Na polskim rynku produktów finansowych można znaleźć wiele ciekawych ofert proponowanych przez banki. Oprócz kont, lokat i innych produktów tego rodzaju, klienci instytucji bankowych mogą sięgać po kredyty różnego typu. Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszy się tak zwany kredyt rodzinny. Warto uzyskać więcej informacji na jego temat i dowiedzieć się dlaczego jest tak bardzo popularny.

Komisja Nadzoru Finansowego wprowadziła rekomendację S III, która spowodowała zmniejszenie zdolności kredytowej większości Polaków. Nic więc dziwnego, że osoby takie sięgają po kredyt rodzinny, ponieważ rozwiązanie takie wiąże się z większą szansą na wydanie przez bank pozytywnej decyzji kredytowej. Warto więc dowiedzieć się na czym polega taki kredyt.

Podstawowe informacje na temat kredytu rodzinnego

Kredyt rodzinny to odpowiedz instytucji bankowych na restrykcyjne rekomendacje Komisji Nadzoru Finansowego. Taki produkt bankowy polega po prostu na wzięciu kredytu razem z członkiem rodziny. Dołączenie dodatkowego kredytobiorcy powoduje zwiększenie zdolności kredytowej, więc szanse na pozytywną decyzję oraz na wyższą kwotę są znacznie większe niż w przypadku samodzielnego starania się o taki sam kredyt.

Zwykle o kredyt rodzinny starają się osoby, które są ze sobą spokrewnione. Oznacza to, że o taki produkt finansowy można starać się z rodzicami czy też rodzeństwem, ale jako dodatkowego kredytobiorcę można zgłosić również członka dalszej rodziny czy też osobę, która w ogóle nie jest spokrewniona z głównym kredytobiorcą.

W tym dziale  Meble, które nigdy nie wyjdą z mody

Warto zaznaczyć, że kredyt rodzinny to kredyt hipoteczny, w przypadku którego do wniosku można dołączyć dodatkową osobę, zwiększając w ten sposób zdolność kredytową. Więcej dowiesz się tutaj https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/moja-rodzina

Banki dokładnie sprawdzają kredytobiorców

Oczywiście hipoteczny kredyt rodzinny jest znacznym ułatwieniem dla osób starających się o jego udzielenie, ale należy pamiętać, że banki skrupulatnie sprawdzają wiarygodność wszystkich zgłoszonych kredytobiorców, aby uniknąć oszustw oraz nierzetelnych klientów. Dlatego dodatkowi kredytobiorcy muszą liczyć się z taką samą oceną i kontrolą historii kredytowej, jak w przypadku głównych wnioskodawców. Osoba taka zwykle nie widnieje w księgach wieczystych, jednak w przypadku problemów ze spłatą, bank może od takiego dodatkowego kredytobiorcy zażądać uregulowania zadłużenia.

Ograniczenia wiekowe

Jeśli chodzi o ograniczenia wiekowe to zależą one od konkretnych banków i ich ofert. Zwykle polskie banki wymagają, aby najstarszy kredytobiorca nie osiągnął wieku 70 lub 75 lat przed zwrotem całości zaciągniętej kwoty. Zwykle obecność starszego kredytobiorcy niesie konieczność skrócenia okresu spłaty. To z kolei przekłada się na wyższe miesięczne raty i gorszą zdolność kredytową wnioskodawców.

Na polskim rynku działa coraz więcej banków, które oferują swoim klientom hipoteczny kredyt rodzinny. Znalezienie takich instytucji nie powinno nikomu sprawiać problemu. W sieci działa wiele rankingów oraz stron porównujących oferty kredytowe wielu banków. Na takich stronach można również porównywać oferty dotyczące kredytów rodzinnych.

W tym dziale  Meble, które nigdy nie wyjdą z mody

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *