Tusze czy tonery?

Przychodzi czas, gdy pragniesz wydrukować ważny dokument, ale drukarka odmawia posłuszeństwa? To znak, że czas na nowy tusz lub toner. Co wybrać? Co jest najbardziej polecanym produktem i tanim w późniejszej eksploatacji? Sprawdź kilka porad, które ułatwią Ci wybór.

Wszystko co musisz wiedzieć o tuszach

Tusze do drukarek są najczęściej wybierane, ze względu na skuteczność i kwestie praktyczne, a także dostępność na rynku. Wiele firm chcąc zaoszczędzić na drukowaniu dokumentów decyduje się na zakup klasycznych drukarek atramentowych i dedykowanych tuszy, aby móc wydrukować faktury i jednocześnie zminimalizować firmowe koszty. Ponadto przeważającym atutem jest dostęp do wielu części, a także rodzajów tuszy. Wystarczy wybrany model pojemnika z tuszem zamówić online lub pojechać do sklepu, aby po krótkiej chwili cieszyć się nowymi wydrukami. Jeśli Ty też pragniesz zaoszczędzić na kosztach częstych druków powinieneś zastanowić się nad tym, czy Twoja drukarka atramentowa była opłacalną inwestycją. Ponadto bardzo ważne jest też oszacowanie ile dziennie drukujesz i jaki rodzaj wydruków najczęściej stosujesz. Powszechnie wiadomo, że drukując obrazki lub kolorowe dokumenty sprzęt zużywa najwięcej tuszu. Drukarka atramentowa to dobry wybór na początek do biura lub dla osoby, która drukuje sporadycznie. Często bywa tak, że mając odpowiedni sprzęt nie jesteś w stanie przewidzieć swoich potrzeb lub rosnącego zapotrzebowania np. na ulotki firmowe. Wtedy pod względem opłacalności, oszczędności i częstotliwości drukowania polecana jest drukarka laserowa wraz z odpowiednimi tonerami. Tusze mają to do siebie, że ich cena jest niska, nawet jeśli decydujesz się na zakup oryginalnego opakowania. Taki wydatek to koszt od 30 – 100 zł w zależności od typu drukarki i firmy produkującej tusz. Kupując zamienniki dobrej jakości możesz zaoszczędzić nawet do 70 %, a uzyskać zbliżoną lub lepszą wydajność sprzętu jak przy stosowaniu oryginalnych pojemników. Co więc wybrać? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam, z uwzględnieniem aktualnych potrzeb, biorąc pod uwagę to, jak często drukujesz.

Kolory tuszów cmyk

Jak wybrać dobry toner?

Tonery to dość kosztowna inwestycja i nic dziwnego, że takie rozwiązanie przemawia głównie do dużych firm. O ile w drukarniach i agencjach reklamowych produkujących banery i ulotki jest to sprzęt pierwszej potrzeby, o tyle jest to nieopłacalna inwestycja dla przeciętnego człowieka. Sytuacja zmienia się, gdy zależy Ci na jakości i marzysz o posiadaniu wydajnego sprzętu we własnym domu do częstego użytku. Wtedy naprawdę warto rozważyć opcję zakupu drukarki laserowej z odpowiednio dobranymi tonerami. Oryginalne tonery to koszt od 120 – 200 zł. Natomiast im bardziej profesjonalny i droższy sprzęt, tym wyższy koszt tonerów. Uwzględniając indywidualne zapotrzebowanie na domowe lub firmowe wydruki powinieneś samodzielnie podjąć decyzję. Decydując się na zakup sprzętu do użytku domowego lub firmowego najważniejsze jest to, aby brać pod uwagę nie tylko cenę, lecz kwestie związane z eksploatacją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *