Szkolenia dla windykatorów

Zawód windykatora wymaga ciągłego doskonalenia umiejętności i zdobywania wiedzy. By lepiej go wykonywać warto brać udział w szkoleniach z windykacji. Jakie kursy są najlepsze? Co można dzięki nim uzyskać?

 

Windykacja telefoniczna – czy warto?

Szkolenie z windykacji telefonicznej przeznaczone jest dla osób, które w swojej pracy po prostu często wykorzystują telefon. Windykacja nie zawsze musi odbywać się bezpośrednio, może przebiegać również za pomocą rozmowy telefonicznej. Kurs ma na celu naukę windykatorów odpowiedniego prowadzenia i kontrolowania rozmowy. Podczas szkolenia uczestnicy nabywają umiejętności praktycznych i uczą się reagować w różnych sytuacjach. Odpowiadanie na wymówki klientów, poznanie technik negocjacji, czy zdobywanie potrzebnych informacji, to tylko niektóre umiejętności opanowywane podczas szkolenia z windykacji telefonicznej. Podczas rozmowy bardzo ważne jest podejście do klienta – windykator powinien prowadzić konwersację tak, by nie ucierpiały relacje dłużnika z firmą. Uczestnicy kursu zdobywają wiedzę z zakresu psychologii, dzięki czemu łatwiej przeprowadzać im w pełni profesjonalne rozmowy.

 

A może kurs z windykacji terenowej?

Szkolenie z windykaCollector asking householder for moneycji terenowej skierowane jest do niemal wszystkich pracowników firm windykacyjnych – zdecydowana większość windykatorów pracuje w terenie. Jednak mogą w nim brać udział również pracownicy administracji, którzy także często spotykają się z podobnymi sytuacjami. Podczas kursu odgrywane są scenki, podczas których uczestnicy mogą wykorzystać swoją wiedzę w praktyce i sprawdzić się w niespodziewanych sytuacjach. Niewielu windykatorów zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest ich zachowanie podczas windykacji. Mowa ciała, tembr głosu i sposób mówienia, mają duży wpływ na zachowanie klienta. Dlatego też podczas szkolenia z windykacji terenowej zwraca się na nie dużą uwagę.

 

On The Job Training – co to?

On The Job Training to specyficzny rodzaj szkolenia. Polega ono na obserwowaniu windykatora w miejscu pracy, analizie jego postępowania i udzielania wskazówek zwiększających wydajność działań. Jest to intensywny kurs trwający zwykle 2 dni. Szkolenie skierowane jest do windykatorów pracujących telefonicznie – tylko wtedy możliwa jest obserwacja ich pracy. OTJT ma charakter indywidualny – trener skupia się na potrzebach jednego uczestnika, dzięki czemu windykator może uzyskać większe korzyści, niż podczas szkoleń grupowych. Wskazówki udzielane są już podczas przeprowadzanych rozmów, a po zakończeniu sesji odbywają się konsultacje mające na celu wyeliminowanie słabych stron uczestnika. Tego typu szkolenie z windykacji oparte jest również na coachingu – trener kierujący uczestnikiem pomaga mu zauważyć mocne punkty i podnieść motywację do pracy.

O tym jaka forma szkolenia będzie najlepsza powinniśmy zdecydować sami. Zależy to od trybu pracy i umiejętności, które chcielibyśmy nabyć lub rozwinąć. Pewne jest, że każdy kurs jest niezwykle przydatny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *