Pióro czy długopis?

Pióro czy długopis

Wiele osób w dzisiejszych czasach ma dylemat: Czym pisać ręcznie? Pióro wydaje się dość eleganckie i sprawia, że podpisywane dokumentny firmowe są bardziej wiarygodne dla klientów przedsiębiorstwa. Natomiast długopis jest tańszym rozwiązaniem i bardziej uniwersalnym. Co wybrać?

Pióro – odpowiednie nie tylko dla biznesu

Decydując się na wybór pióra jako przyrządu służącego do podpisywania dokumentów lub ręcznego notowania prywatnych zapisków bardzo często zwracamy uwagę na kwestię trwałości i elegancję. Bardzo ważnym kryterium wyboru, które ma znaczenie jest również to, jak leży w dłoni. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie: co jest lepsze – pióro czy długopis?. Głównie dlatego, że to kwestia gustu, wygody i swobody pisania, a także przeznaczenia takiego przyrządu. Nie bez powodu większość właścicieli swoich biznesów wybiera pióro wieczne. To bardzo elegancki przyrząd do pisania, który dodatkowo świadczy o profesjonalizmie. Dokumenty podpisywane piórem są postrzegane z powagą, dlatego wiele osób mających własną działalność decyduje się na takie rozwiązanie. Minusem są koszty tuszu, a także ewentualną naprawą pióra, ale przy przestrzeganiu zasad prawidłowego użytkowania jest to kilkuletnia inwestycja. Wygląd pióra to również bardzo ważna kwestia wpływająca na częstotliwość używania. Najważniejszym wyznacznikiem w wyborze dobrego pióra jest komfort pisania i lekkość. Niektórzy celowo wybierają masywne i grube pióra, ponieważ są bardziej komfortowe i lepiej mieszczą się w dłoni. Niezwykle istotnym faktem decydującym o wyborze odpowiedniego modelu pióra powinna być stalówka. Najbardziej cienkie stalówki wyróżniają się oznaczeniem F, natomiast M to określenie ich średniej grubości. Ciekawostką jest to, że obecne firmy na rynku prześcigają się w oferowaniu piór o różnych grubościach stalówki, co utrudnia wybór. Dlaczego? Producenci piór używają zupełnie innych materiałów, co wpływa na końcową grubość stalówki i sprawia, że trudniej zdecydować się na konkretny model.

Długopis – dlaczego warto go wybrać?

Długopisy to dość tania opcja dla tych, którzy piszą dużo i nie mają specjalnych wymagań. Najważniejsze jest to, aby wybrać długopis, który zapewni najwyższy komfort pisania. Najbardziej polecane są długopisy zawierające specjalną fibrową końcówką, które w ostatnim czasie biją rekordy popularności. Cienkopisów nie poleca się do wypełniania ważnych umów i innych druków biznesowych, ponieważ kojarzone są z nie profesjonalizmem. W dodatku warto mieć na uwadze, że nie należy wypełniać nimi druków wszelkiego rodzaju, ponieważ kopia pisma może być nieczytelna. Na rynku są długopisy, których tusz możesz zetrzeć przy pomocy gumki, co znacznie ułatwia pisanie i skorygowanie ewentualnej pomyłki. Reasumując przy wyborze pióra decydujące znaczenie ma fakt czy jesteś osobą leworęczną czy praworęczną. Natomiast idealny długopis to taki, który zapewnia komfort pisania, a do tego niezwykłą lekkość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *