Jaki kredyt dla firm jest najbardziej opłacalny?

Prowadzenie firmy to bardzo odpowiedzialne zajęcie, a do ważniejszych zadań przedsiębiorców należy zadbanie o zapewnienie dodatkowych źródeł finansowania działalności, gdy pojawi się taka potrzeba. Czasami pojawia się ona już w momencie zakładania firmy, a czasami dopiero, gdy konieczne jest rozwinięcie firmy i jej rozszerzenie. Czasami dzięki zewnętrznym źródłom finansowania, przedsiębiorstwo może bezproblemowo przetrwać trudniejszy okres.

Na polskim rynku finansowym dostępnych jest wiele różnych form pozyskiwania pieniędzy niezbędnych do zakładania, prowadzenia oraz poszerzania i rozwijania działalności, a także do spłacania różnych zobowiązań związanych z jej prowadzeniem. Są to różnego typu dotacje unijne oraz z Urzędu Pracy i innych organizacji. Aby starać się o takie wsparcie, trzeba spełniać określone wymagania. Alternatywną opcją dla dotacji jest kredyt dla firm udzielany przez banki. W polskich bankach można znaleźć mnóstwo ciekawych ofert tego typu i warto pomyśleć o tym, która jest najlepsza. 

Nie da się jednoznacznie określić, który kredyt dla firm opłaca się najbardziej, ponieważ firmy mają różne potrzeby i możliwości finansowe, więc oferta banków jest zróżnicowana. Niektórym przedsiębiorcom zależy na tym, aby oprocentowanie było jak najniższe, a innym zależy na otrzymaniu jak najwyższej możliwej kwoty, a jeszcze inni chcą płacić jak najwięcej albo jak najmniej rat miesięcznych. Dzięki wielu zróżnicowanym parametrom, każda firma jest w stanie znaleźć kredyt dopasowany do własnych potrzeb.

Rachunek firmowy razem z kredytem odnawialnym

Kredyt dla firm w wersji odnawialnej to swego rodzaju linia kredytowa działająca podobnie jak debet na koncie. Bank na podstawie wpływów na firmowe konto klienta ustala maksymalny dostępny limit. Taki produkt finansowy jest polecany firmom, które chcą mieć stały dostęp do dodatkowych finansów. W przypadku braku ich wykorzystania, nie będą one generować żadnych kosztów. W takim przypadku, odsetki naliczane są wyłącznie od wykorzystanej kwoty. Wszystkie wpływy na konto będą w pierwszej kolejności wykorzystywane do rozliczania salda ujemnego, więc nie trzeba pamiętać o terminach spłaty.

Firmowy kredyt obrotowy

Innym ciekawym źródłem pozyskiwania środków finansowych jest kredyt obrotowy. Zwykle oferty banków obejmują taki kredyt dla firm udzielany na okres jednego roku. Atutem jest brak konieczności podawania celu, na jak zostaną przeznaczone pieniądze. W związku z tym środki można wydać na bieżącą działalność, utrzymanie płynności finansowej, a także na różne towary, surowce, materiały, itp. Wysokość kredytu, podobnie jak w innych przypadkach, jest ustalana na podstawie wpływów na konto firmowe klienta.

Kredyty inwestycyjne dla firm

Kolejny godny uwagi kredyt dla firm to kredyt inwestycyjny, który obejmuje zwykle wyższe kwoty i udziela się go nawet na 20 lat. Główny cel takiego produktu bankowego to finansowanie rozwoju firmy klienta oraz powiększanie jej majątku trwałego. Można więc kupować papiery wartościowe, samochody, maszyny, itp. W tym przypadku niezbędne jest spełnienie wielu wymagań oraz posiadanie sporego wkładu własnego.

Inne kredyty firmowe

Oczywiście oprócz wspomnianych wyżej przykładów, na rynku krajowym dostępny jest niejeden kredyt dla firm. Banki zapewniają swoim klientom dostęp do kredytów hipotecznych, lombardowych, pomostowych, gotówkowych, itp. Dobrym pomysłem jest porównanie ofert w Internecie lub skorzystanie z pomocy doradców finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *