Coaching na podyplomówce – to jest możliwe

Choć coaching to bardzo popularna dziedzina, która święci triumfy także w biznesie, to jeszcze do niedawna przyszli trenerzy mogli kształcić się tylko w ramach kursów i praktycznych warsztatów. Teraz jednak dostępne są też studia podyplomowe z coachingu. Czy wiesz, czego możesz się na nich dowiedzieć?

Spotkania dla menedżerów i trenerów

Na studiach podyplomowych z coachingu kształcą się nie tylko sami trenerzy, ale również przedstawiciele świata biznesu. W zajęciach biorą więc udział dyrektorzy zarządzający, doradcy zawodowi, menedżerowie oraz handlowcy, a więc przedstawiciele zawodów, którzy skuteczność swojej pracy opierają na budowaniu relacji z innymi ludźmi. Jeżeli wybierzesz podyplomówkę z coachingu, możesz także spotkać pedagogów i psychologów, którzy coraz częściej poszerzają swój warsztat zawodowy o narzędzia stosowane przez trenerów. Kto jeszcze przychodzi na wykłady? Studentami coachingu są przedstawiciele różnych branż i profesji, którym zależy na zwiększeniu efektywności i nabyciu umiejętności motywowania innych ludzi do konstruktywnego działania. Niezależnie od wykonywanego zawodu, uczestnicy studiów poznają metody i narzędzia stosowane przez profesjonalnych coachów oraz uczą się, jak wykorzystać je w pracy zespołowej, a także we własnym życiu. Dowiadują się też, w jaki sposób nawiązywać kontakt z klientami i podwładnymi, aby poznać ich potrzeby oraz zbudować wartościowe relacje biznesowe.

Słuchacze na zajęciach z coachingu

Coaching na podyplomówce – program studiów

Na liście przedmiotów studentów coachingu znajduje się kilka pozycji adresowanych do przedstawicieli biznesu tj. coaching sprzedaży, marketing w coachingu czy proces pracy z klientem coachingowym. W programie studiów nie zabrakło także kilku godzin superwizji oraz zajęć poświęconych motywacji i tworzeniu celów rozwojowych profesjonalnego coacha. Przyszli trenerzy poznają również zagadnienia związane z etyką i psychologią coachingu oraz uczą się efektywnych technik zarządzania swoim czasem. Podczas studiów opanujesz też zasady stosowania narzędzi pomocnych podczas wdrażania projektu coachingowego oraz rozwiązywania trudnych sytuacji. Jeżeli natomiast rozważasz wybór studiów podyplomowych, ponieważ chcesz stosować metody coachingowe także poza pracą, z pewnością ucieszy Cię informacja o wprowadzeniu do programu coachingu osobistego i coachingu stresu.

Coaching na podyplomówce to ciekawa propozycja dla wszystkich, dla których ważny jest rozwój – i to nie tylko w zawodzie trenera, ale także w innych profesjach i życiu prywatnym. Ich ukończenie może więc poskutkować zwiększeniem efektywności w pracy oraz dać impuls do wprowadzenia konstruktywnych zmian w Twoim otoczeniu. Czy odważysz się podjąć to wyzwanie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *